InCar – Suomen vaivattomin vauriokorjaamo

Kolari, kolhu, lommo, kiveniskeymä, lasin halkeama.
Sanat, jotka ovat herättäneet autoilijassa ärsytystä siitä asti, kun Karl Benz keksi automobiilin vuonna 1886.

Elämänmakuinen tarinamme alkaa suomalaisesta perheyrittäjyydestä vuonna 1991 ja intohimosta autojen vauriokorjaamiseen, maalaamiseen ja lasipalveluun tinkimättömällä ammattitaidolla.

Tänä päivänä InCar on Suomen johtava vauriokorjaamoketju ja toimialan kehityksen edelläkävijä, jossa yli 350 työntekijää saavat loistaa oman työnsä huippuosaajina yli 40 toimipisteessä ympäri Suomen. 

InCarin tarkoitus on poistaa maailmasta tämä autoilijoiden kokema harmitus ja stressi auton vauriotilanteessa ja sen jälkeen. Kuulostaa mahdottomalta, mutta me tykkäämme oikoa sekä autojen että koko toimialamme lommoja päivittäin.

Haluamme olla luotettavin ja asiantuntevin autokorjaamoalan toimija Suomessa. Siksi meidän on oltava koko alan paras paikka ammattilaisille kehittää ja kehittyä. Kehitämme toimintaamme jatkuvasti, asiakkaan mielenrauha aina päällimmäisenä mielessämme. Haluamme tarjota autoilijalle kaikkein ammattitaitoisinta palvelua ja laadukkainta korjauksen tasoa, mahdollisimman helposti ja asiakkaan tarpeiden mukaan.

Jokaista päätöstämme ohjaa kysymys: Tekeekö tämä ratkaisu asiakkaamme, autoilijan, elämästä helpompaa? Jos vastaus on kyllä, lupaamme toteuttaa sen. Ja pidämme aina lupauksemme.

Yrityksen johto

Marko Jussila – InCar

Marko Jussila

Toimitusjohtaja

marko.jussila@incar.fi

Tommi Vatén – InCar

Tommi Vatén

Operatiivinen johtaja

0400 707 501

tommi.vaten@incar.fi

Pasi Tolvanen – InCar

Pasi Tolvanen

Kaupallinen johtaja

045 632 2016

pasi.tolvanen@incar.fi

Pääkaupunkiseutu

Helsinki, Espoo, Vantaa, Klaukkala, Kotka

Tino Honkaniemi – InCar

Tino Honkaniemi

Tuotantojohtaja

045 274 6422

tino.honkaniemi@incar.fi

Mika Oinonen – InCar

Mika Oinonen

Resurssipäällikkö

040 7623 651

mika.oinonen@incar.fi

Jerry Linjamäki – InCar

Jerry Linjamäki

Tekninen päällikkö

0400 479 079

jerry.linjamaki@incar.fi

Länsi-Suomi

Turku, Pori, Rauma, Forssa

Petri Isokyykö – InCar

Petri Isokyykö

Aluejohtaja

044 243 7445

petri.isokyyko@incar.fi

Itä-Suomi

Joensuu, Kuopio, Lappeenranta, Mikkeli

Kari Matikainen – InCar

Kari Matikainen

Aluejohtaja

040 743 4486

kari.matikainen@incar.fi

Perttu Pullinen – InCar

Perttu Pullinen

Korjaamopäällikkö

050 501 2624

perttu.pullinen@incar.fi

Keski-Suomi

Tampere, Kangasala, Ylöjärvi, Hämeenlinna, Jyväskylä, Vaasa

Ari Kirvesniemi – InCar

Ari Kirvesniemi

Aluejohtaja

0400 744 635

ari.kirvesniemi@incar.fi

Valtteri Korkia-aho – InCar

Valtteri Korkia-aho

Korjaamopäällikkö

040 740 6661

valtteri.korkia-aho@incar.fi

Joonas Lampinen – InCar

Joonas Lampinen

Korjaamopäällikkö

044 982 5520

joonas.lampinen@incar.fi

Pohjois-Suomi

Oulu, Rovaniemi, Kokkola

Jari Wiman – InCar

Jari Wiman

Aluejohtaja

050 313 4988

jari.wiman@incar.fi

Teemu Kulmala – InCar

Teemu Kulmala

Korjaamopäällikkö

050 443 4430

teemu.kulmala@incar.fi

Etelä-Suomi

Järvenpää, Hyvinkää, Lahti, Heinola, Kouvola

Jari Virtanen – InCar

Jari Virtanen

Aluejohtaja

044 737 9195

jari.virtanen@incar.fi

Hallinto ja asiakaspalvelu

Juha Mononen – InCar

Juha Mononen

Varaosapäällikkö

050 4722 070

juha.mononen@incargroup.fi

Markkinointi ja viestintä – InCar

Markkinointi ja viestintä

markkinointi@incar.fi

Mika Saastamoinen – InCar

Mika Saastamoinen

Kehityspäällikkö, Kumppaniverkosto

044 307 3826

mika.saastamoinen@incar.fi

Anders Rydman – InCar

Anders Rydman

Palvelupäällikkö

040 674 6840

anders.rydman@a-test.fi

Myynti

Juha Lehtonen – InCar

Juha Lehtonen

Avainasiakasjohtaja, vakuutusyhtiöyhteistyö

040 5922 988

juha.lehtonen@incar.fi

Jyrki Lampinen – InCar

Jyrki Lampinen

Asiakkuuspäällikkö

0400 558 934

jyrki.lampinen@incar.fi

Kimmo Kytö – InCar

Kimmo Kytö

Asiakkuuspäällikkö

050 352 7444

kimmo.kyto@incar.fi

Marko Hilari – InCar

Marko Hilari

Asiakkuuspäällikkö

040 674 6836

marko.hilari@incar.fi

Mikko Sivonen – InCar

Mikko Sivonen

Asiakkuuspäällikkö

0500 262 526

mikko.sivonen@incar.fi

Jani Niskanen – InCar

Jani Niskanen

PDR-palvelut

jani.niskanen@incar.fi


Hallinnon yhteystiedot

Postiosoite

  • InCar Oy | Hallinto
  • Valimotie 9-11
  • 00380 Helsinki

Taloushallinto

  • taloushallinto@incar.fi
  • kirjanpito@incar.fi

Verkkolaskuosoite

  • Verkkolaskuosoite: 003708297419
  • Operaattori: Basware Oyj
  • Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22

Jos verkkolaskujen lähetys ei ole teille vielä mahdollista, voitte lähettää paperilaskut uuteen
laskutusosoitteeseemme:

  • InCar Oy
  • PL 933
  • 00026 BASWARE