InCar – Suomen vaivattomin vauriokorjaamo

Kolari, kolhu, lommo, kiveniskeymä, lasin halkeama.
Sanat, jotka ovat herättäneet autoilijassa ärsytystä siitä asti, kun Karl Benz keksi automobiilin vuonna 1886.

Elämänmakuinen tarinamme alkaa suomalaisesta perheyrittäjyydestä vuonna 1991 ja intohimosta autojen vauriokorjaamiseen, maalaamiseen ja lasipalveluun tinkimättömällä ammattitaidolla.

Tänä päivänä InCar on Suomen johtava vauriokorjaamoketju ja toimialan kehityksen edelläkävijä, jossa yli 350 työntekijää saavat loistaa oman työnsä huippuosaajina yli 40 toimipisteessä ympäri Suomen. 

InCarin tarkoitus on poistaa maailmasta tämä autoilijoiden kokema harmitus ja stressi auton vauriotilanteessa ja sen jälkeen. Kuulostaa mahdottomalta, mutta me tykkäämme
oikoa sekä autojen että koko toimialamme lommoja päivittäin.

Haluamme olla luotettavin ja asiantuntevin autokorjaamoalan
toimija Suomessa. Siksi meidän on oltava koko alan paras paikka ammattilaisille kehittää ja kehittyä. Kehitämme toimintaamme jatkuvasti, asiakkaan mielenrauha aina päällimmäisenä mielessämme. Haluamme tarjota autoilijalle kaikkein ammattitaitoisinta palvelua ja laadukkainta korjauksen tasoa, mahdollisimman helposti ja asiakkaan tarpeiden mukaan.


Jokaista päätöstämme ohjaa kysymys: Tekeekö tämä ratkaisu asiakkaamme, autoilijan, elämästä helpompaa? Jos vastaus on kyllä, lupaamme toteuttaa sen. Ja pidämme aina lupauksemme.

Yrityksen johto

Marko Jussila – InCar

Marko Jussila

Toimitusjohtaja

marko.jussila@incar.fi

Tommi Vatén – InCar

Tommi Vatén

Operatiivinen johtaja

0400 707 501

tommi.vaten@incar.fi

Pasi Tolvanen – InCar

Pasi Tolvanen

Kaupallinen johtaja

045 632 2016

pasi.tolvanen@incar.fi

Juha Lehtonen – InCar

Juha Lehtonen

Kehitysjohtaja

040 5922 988

juha.lehtonen@incar.fi

Petri Isokyykö – InCar

Petri Isokyykö

Aluejohtaja

Turku, Pori, Forssa

044 243 7445

petri.isokyyko@incar.fi

Veli Waaramäki – InCar

Veli Waaramäki

Aluejohtaja

Pääkaupunkiseutu

050 465 1544

veli.waaramaki@incar.fi

Jari Virtanen – InCar

Jari Virtanen

Aluejohtaja

Lahti, Hyvinkää, Järvenpää, Heinola

044 737 9195

jari.virtanen@incar.fi

Kari Matikainen – InCar

Kari Matikainen

Aluejohtaja

Joensuu, Kuopio, Lappeenranta, Mikkeli

040 743 4486

kari.matikainen@incar.fi

Ari Kirvesniemi – InCar

Ari Kirvesniemi

Aluejohtaja

Pirkanmaa, Jyväskylä, Hämeenlinna

0400 744 635

ari.kirvesniemi@incar.fi

Jari Wiman – InCar

Jari Wiman

Aluejohtaja

Oulu, Rovaniemi, Vaasa, Kokkola

050 313 4988

jari.wiman@incar.fi

Alueiden esimiehet

Valtteri Korkia-aho – InCar

Valtteri Korkia-aho

Korjaamopäällikkö

Jyväskylä, Äänekoski

040 740 6661

valtteri.korkia-aho@incar.fi

Teemu Kulmala – InCar

Teemu Kulmala

Korjaamopäällikkö

Rovaniemi

050 443 4430

teemu.kulmala@incar.fi

Perttu Pullinen – InCar

Perttu Pullinen

Korjaamopäällikkö

Mikkeli, Lappeenranta

050 501 2624

perttu.pullinen@incar.fi

Juhani Raappana – InCar

Juhani Raappana

Korjaamopäällikkö

Oulu, Kokkola, Vaasa

050 463 8276

juhani.raappana@incar.fi

Mika Saastamoinen – InCar

Mika Saastamoinen

Korjaamopäällikkö

Ala-Tikkurila, Airport, Jaguar Land Rover, Klaukkala

044 307 3826

mika.saastamoinen@incar.fi

Mika Oinonen – InCar

Mika Oinonen

Herttoniemi, Malmi, Pasila, Kotka

040 7623 651

mika.oinonen@incar.fi

Petri Isokyykö – InCar

Petri Isokyykö

Aluejohtaja

Turku, Pori, Forssa

044 243 7445

petri.isokyyko@incar.fi

Veli Waaramäki – InCar

Veli Waaramäki

Aluejohtaja

Pääkaupunkiseutu

050 465 1544

veli.waaramaki@incar.fi

Jari Virtanen – InCar

Jari Virtanen

Aluejohtaja

Lahti, Hyvinkää, Järvenpää, Heinola

044 737 9195

jari.virtanen@incar.fi

Kari Matikainen – InCar

Kari Matikainen

Aluejohtaja

Joensuu, Kuopio, Lappeenranta, Mikkeli

040 743 4486

kari.matikainen@incar.fi

Ari Kirvesniemi – InCar

Ari Kirvesniemi

Aluejohtaja

Pirkanmaa, Jyväskylä, Hämeenlinna

0400 744 635

ari.kirvesniemi@incar.fi

Jari Wiman – InCar

Jari Wiman

Aluejohtaja

Oulu, Rovaniemi, Vaasa, Kokkola

050 313 4988

jari.wiman@incar.fi

Henri Haukkajärvi – InCar

Henri Haukkajärvi

Pirkanmaa, Hämeenlinna

050 477 9207

henri.haukkajarvi@incar.fi

Hallinto ja asiakaspalvelu

Juha Mononen – InCar

Juha Mononen

Varaosapäällikkö

050 4722 070

juha.mononen@incargroup.fi

Elina Montonen – InCar

Elina Montonen

HR-asiantuntija

050 400 1609

elina.montonen@incar.fi

Tino Honkaniemi – InCar

Tino Honkaniemi

Prosessien kehityspäällikkö

045 274 6422

tino.honkaniemi@incar.fi

Tytti Lindberg – InCar

Tytti Lindberg

Markkinointi ja viestintä

050 342 6172

tytti.lindberg@incar.fi

Anders Rydman – InCar

Anders Rydman

Palvelupäällikkö

Palvelukeskus

040 674 6840

anders.rydman@a-test.fi

Myynti

Jyrki Lampinen – InCar

Jyrki Lampinen

Avainasiakaspäällikkö

0400 558 934

jyrki.lampinen@incar.fi

Kimmo Kytö – InCar

Kimmo Kytö

Asiakkuuspäällikkö

050 352 7444

kimmo.kyto@incar.fi

Marko Hilari – InCar

Marko Hilari

Asiakkuuspäällikkö

040 674 6836

marko.hilari@incar.fi


Hallinnon yhteystiedot

Postiosoite

  • InCar Oy | Hallinto
  • Valimotie 9-11
  • 00380 Helsinki

Taloushallinto

  • taloushallinto@incar.fi
  • kirjanpito@incar.fi

Verkkolaskuosoite

  • Verkkolaskuosoite: 003708297419
  • Operaattori: Basware Oyj
  • Operaattorin välittäjätunnus: BAWCFI22

Jos verkkolaskujen lähetys ei ole teille vielä mahdollista, voitte lähettää paperilaskut uuteen
laskutusosoitteeseemme:

  • InCar Oy
  • PL 933
  • 00026 BASWARE